piątek, 2 czerwca 2017

Emil Berliner – wielki odkrywca

Cześć! To najwyższy czas na kolejny wpis dotyczący postaci historycznych! Jak wiadomo nie samym angielskim człowiek żyje. Gdybyś nie czytał poprzednich 2 wpisów zapraszam do James Watt oraz Winfield Scott. Zapraszam do czytania!

Emil Berliner - urodził się 20 maja w 1851 roku w Hanowerze. Był wielkim wynalazcą oraz przemysłowcem nie tylko niemieckim, ale również amerykańskim. Z pochodzenia był Żydem urodzonym w Niemczech. Znany jest z tego, że wynalazł gramofon. Również w 1877 roku opatentował mikrofon węglowy. Swój patent jednak odsprzedał za wysoką cenę firmie Bell Company.


Gramofon wynalazł w 1887 roku. Jest to znane nam urządzenie, które służy do nagrywania, oraz odtwarzania dźwięku. Walec wcześniej odkrytego fonografu zastąpił płytami cynkowymi o okrągłym kształcie oraz wykonanymi ze szkła, które pokryte były woskiem. W 1894 roku założył firmę fonograficzną, gdzie w 1898 roku po raz pierwszy zademonstrował działający model w Instytucie Franklina. W 1898 roku założył firmę, którą kierował razem ze swoim bratem Josephem. Była to wytwórnia zajmująca się tłoczeniem płyt. Kilka lat po tym pojawiły się płyty obustronnie nagrywane. Zmarł 3 sierpnia 1929 roku w Waszyngtonie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz